• Çalışma Saatleri: 09:00 - 18:00

Taşpınar Halı Yıkama

Taşpınar Halı Yıkama Üretim şekilleri bakımından halıların farklı çeşitleri olduğu söylenebilir. El dokuması halılar, fabrikada seri üretim şeklindeki halılar vs. şeklinde devam eder. Bu seri üretim halılarının kendi içinde yeniden sınıflandırılması da söz konusudur. Yani fabrika üretimi olan halıların da yeniden kalite bakımından ayrıca sınıflandırıldığı görülebilir. Halı çeşitliliği sadece fiyat açısından değil kullanım ve temizlik bakımından da önemlidir. İstanbul halı temizleme firması her tip halı için hizmet verir.

Dekoratif Açıdan Halıların Önemi

Halıların dekoratif özellikleri dikkate alındığında çok yönlü biçimde faydasının olduğundan bahsedilebilir. Özellikle ev ve iş yerleri için farklı bir hava yaratmak adına bunu değerlendirebilirsiniz. Ancak iş yerlerinde çok sık kullanılan ve gelişigüzel olarak halının üzerine basılacak yerlerde bu halıları kullanmamanız önerilir. Çünkü halı bu durumda kendi özelliğini kaybeder. Bu tip alanlarda genelde halıfleks tarzı halıları seçebilirsiniz. Zeminin karmaşık görünmesinden ziyade bu ayrıca iyi seçim olacaktır. Ancak süs olması açısından da dilediğiniz özel alanda kullanılması mümkündür.

Sağlık Açısından Halıların Önemi

Bir iç mekânda temizlik olmadığında sağlığa zarar verecek durumlar da meydana gelir.  Halılar içerisinde toz ve mayt adı verilen gözle görülmeyen canlılar barındırır. Bunların zamanla çoğalması hastalık kaynağı virüsler için de zemin demektir. Virüsler beraberinde alerji başta olmak üzere çok sayıda sorunu da beraberinde getirir. Özellikle bebekler, hassas cildi olan ve geçmişte alerji sorunu yaşamış kişilerde bu soruna daha sık rastlanır. 6 ayda bir halı temizleme firmamıza başvuru yapabilirsiniz.

Taşpınar Halısı

Taşpınar halısı, sarma dokuma tezgâhları kullanılarak üretilen Isparta yöresine ait bir halı çeşididir. Bu halı çeşitlerinin kendi içerisinde farklı kalitede üretim özellikleri bulunur. Düğüm sayısı arttıkça Taşpınar halılarının kalite özelliği artar. Desen özellikleri bakımından Türk motifler bu halılarda öne çıkar. Halının ayırt edici bir diğer özelliği doğal ip boyası kullanımıdır. Temel renk çeşitliliği bakımından Taşpınar halılarında koyu kırmızı ve mavi tonların öne çıktığı görülür. Üretim aşamasında kullanılan ip hassas olduğundan el dokuması halılara ait bir özellik olarak bakım ve temizlik uygulamasının da buna göre yapılması hedeflenir. Halı temizleme firması İstanbul arayışı için firmamızdan yardım alabilirsiniz.