• Çalışma Saatleri: 09:00 - 18:00

Uşak Halı Yıkama

Uşak Halı Yıkama Kendi içinde farklı çeşitlere ayrılan halılardan en yaygın bilineni uşak halılarıdır. Özel üretim halılardan olduğu bilinen bu halılar görsel açıdan oldukça renklidir. Halı çeşitlerinden devam edilirse özel üretim bu halıların dışında fabrika üretimi halı çeşitlerinden de bahsetmek mümkündür.  Seri üretim halı çeşitleri hem ekonomik açıdan hem de kullanım rahatlığı bakımından el yapımı halılara göre daha yaygın kullanılmaktadır. Bu durum halı temizleme açısından da önemlidir. El yapımı halıların temizliği fabrika üretimi halıların temizlenme süresi ve şekline göre daha karmaşıktır. Çünkü bu el yapımı halılarda kök boyası kullanılır. İstanbul halı yıkama firması arayışında olanlar için kurumsal yapıdaki temizleme şirketimizden yardım alabilirsiniz.

Halı Yıkama Merkezi İstanbul

İstanbul’da yaşayanlar için uzun süredir hizmet veren halı yıkama firmamız, farklı halı çeşitleri için sorunsuz olarak beklentilerinizi karşılar. Firma temel politikası olarak kurumsal işleyişe uygunluk benimsenmiştir. Bu nedenle de her birimde sistemli bir çalışma hedeflenir. Bunun için de gereken alt yapı hazırlanır. Firmamızın ayırt edici özelliği, personel eğitimine önem vermesi ve halı yıkama işlemlerinin gelişigüzel yapılmamasıdır.

Tüm halılar öncesinde boya özellikleri, halı hassasiyeti, düğüm ve işleme detayları gibi ayrıntılar dikkate alınarak sınıflandırılır. Bu noktada makine üretimi halıların el yapımı olanlara göre daha standart yıkama biçimlerinin olduğundan bahsetmek mümkündür. Ancak makine üretimi halılar da yine kendi içinde bazen sınıflandırılabilir. Bu sınıflandırmanın olması sağlıklı temizlik sonuçları alınabilmesi için önemlidir. Halıların kendi özelliğini kaybetmemesi için, deterjan kullanımı gibi ayrıntılara da dikkat etmek gerekir. İstanbul halı yıkama merkezi bu anlamda tüm beklentilerinizi karşılar.

Uşak Halılarının Özellikleri ve Temizliği

Uşak halıları üretildiği yerden ismini almıştır. Bazı öne çıkan özellikleri üretiminde yün kullanılması, düğümlerinin çok sağlam olması, Gördes düğümü veya Türk düğümü özelliklerinin olması, özellikle eski tip halıların kalın tüylü olmaları, Kuzey Avrupa ülkelerinde yaşayanlar tarafından bu nedenle sıkça tercih edilmesi şeklinde sıralanabilir. Uşak halı temizliği işlemi için firmamıza başvururken aynı zamanda bu halıların temizlik özellikleriyle ilgilide fikir edinebilirsiniz. Uşak halıları dayanıklı üretim malzemeler olsa da günlük kullanımda olabildiğince az suya temas ettirilmesi son derece önemlidir.