• Çalışma Saatleri: 09:00 - 18:00

Yağcıbedir Halı Yıkama

Yağcıbedir Halı Yıkama Dekoratif açıdan sağladığı faydalar, sağlıklı bir ortam yaratmak için sunduğu katkılar ve daha birçok avantajıyla halı çeşitleri hayatımızın içindedir. Fikir vermesi bakımından el dokuması halılar ve makine üretimi fabrika halıları şeklinde genel bir sınıflandırma yapılması mümkündür. Bu sınıflandırma halı özelliklerini anlamak ve de daha iyi sonuçlar alabilmek adına önemlidir. Daha iyi sonuç alınacak olan durum, halıların temizliği, kullanımı gibi konulardır. Halıların rutin bakımları ve temizliği ne kadar iyi yapılırsa kullanım süresi de fazla olur. Bu da size hm maddi hem de manevi açıdan katkı sağlar. Özellikle el yapımı halı temizliği için ayrıca özen göstermeniz gerekir.

Yağcıbedir Halısı Temizliği ve Bakımı

Birçok el dokuması halısında da görüldüğü gibi kök boya ile üretim yapılarak bu halılar işlenir.  Tarihi çok geçmiş olan bu halı çeşitlerinde özellikle Türk ve Gördes düğüm teknikleri kullanılmıştır. Bu teknikler en sıkı düğümler arasındadır. Bu Yağcıbedir halılarında farklı çok sayıda renk kullanılır.  Mavi, koyu kırmızı, sarı gibi renkler karışık olarak halı deseninde yer alır. Ayrıca bu halı türleri kendi içinde yeniden Karagöz, Heybesulu ve Yedielli gibi seçeneklerle de sınıflandırılmaktadır. Genel olarak bu halı çeşitlerinden en çok kahve rengi, mavi renklerinin kullanıldığı görülür.

Ancak buradan da anlaşılacağı gibi özel bir teknikle hazırlanan Yağcıbedir halısı temizliği açısından da dikkat gerektirir. Bu dikkatin gösterilmemesi, beraberinde halının karakteristik özelliğini kaybetmesi ile sonuçlanabilecektir. Halılar temizleme firmamıza verilmeden önce herhangi bir işlemden geçmemelidir. Firmamız bu alanda tecrübeli olduğu için halılarınız için gereken özeni gösterecektir. İşlem sırası hakkında fikir vermesi için önce halıların üzerindeki genel pislik hasar vermeden giderilir, sonra da halı boya ve işleme yapısına uygun malzemelerle temizlik işlemi yapılır. En son kurutma işlemi ile sonlandırılır. Halının ömrünün uzaması için kendiniz doğrudan müdahale etmeyiniz.

El Dokuması Halılar Lekelenirse Ne Olur?

El dokuması halıların üzerine kan, mürekkep, çay, kahve, meyve suyu ya da sıvı başka bir leke dökülürse bu durumda önce kuru bir bezle üzerindeki leke alınmalı sonra da İstanbul halı yıkama firması aranarak hizmet talebi alınmalıdır.